Komplex Digitális Egészségfejlesztő csomag V.

Komplex Digitális Egészségfejlesztő csomag V. Katt rá a felnagyításhoz
Cikkszám: DT-00173
1 DVD (5 film)

Modulok:

• McGruff - Vigyázz magadra
  • McGruff - Veszélyes idegenek
  • McGruff - Dühről és erőszakról
  • McGruff - Kötekedők
  • Légy Önmagad! - Az önértékelés

McGruff - Vigyázz magadra

A film célja:
  • Megtanítani, hogy a tanulók miképp gondoskodjanak magukról és környezetükről, ha felnőtt felügyelete nélkül maradnak.
  • Fejleszteni a kritikus gondolkodást és a döntéshozatal képességét.
  • Pozitív önképet kialakítani a tanulókban a felelősségteljes viselkedés bemutatásával.
  • Segíteni a tanulókat az egyedül eltöltendő idő megkedvelésében.
  • Bemutatni, hogyan kell kezelni a magány és az unalom érzését.
  • Bemutatni a 122 segélyhívó telefonszámot és annak rendeltetésszerű használatát.
kb. 25 perc

McGraff - Veszélyes idegenek

A film célja, hogy választ adjon az alábbi kérdésekre:
  • honnan lehet felismerni a veszélyes idegeneket,
  • hogyan tartsák távol magukat a veszélyes emberektől és helyszínektől,
  • hogyan mondjanak nemet a gyanús felnőtteknek,
  • mit tegyenek, ha már bajban érzik magukat.
A film sok öteletes, eredeti és praktikus tanácsot ad. - kb 20 perc

McGruff - Dühről és erőszakról

McGruff megtanítja a gyerekeket arra, hogy különbséget tudjanak tenni az általuk önállóan is rendezhető konfliktusok és azok között, melyek elintézéséhez szükség van a felnőtt segítségére. - kb. 20 perc

McGruff - Kötekedők

A film a gyerekek körében igen jól ismert témát, a kötekedést feszegeti. Sok gyerek válik ilyen kötekedő, zsarnokoskodó srácok célpontjává. A kötekedők minden eszközt bevetnek, hogy hatalmas erejüket érvényesíteni tudják a gyengébbel szemben. McGruff arra szeretné a film segítségével megtanítani a gyerekeket, hogy hogyan védjék meg magukat ilyen helyzetekben. - kb 20 perc

Légy Önmagad! - Az önértékelés

A gyerekek bátorításra találnak társaik révén, hangsúlyozva, hogy bízzanak az ösztöneikben, ne fussanak el a kihívások elől, hogy fogadják el hibáikat és tanuljanak belőlük, hogy keressék azokat az emberekkel a kapcsolatot, akik támogatják őket, hogy olyan példákat kövessenek, amelyek előbbre viszik őket, hogy segítsenek másokat, akiknek szükségük van rá, és hogy tetteikért felelőséggel tartoznak. - kb 25 perc.

Igény szerint Tanári Óravezető CD rendelhető mellé, tanári óravezető vázlattal, kész feladatokkal, tanári megoldókulcsokkal.
Digitális tananyagok használahatóak: minden Interaktív táblához, asztali DVD lejátszókhoz

Az oktatófilmet a KAB-FE-10 pályázathoz is ajánljuk.

Házhozszállítás 3 munkanap
Kosár